Korduma kippuvad küsimused

Korduma kippuvad küsimused:

 

Millist ja kui suurt aiamaja mul vaja on ?

Kuna meie aiamajadel puudub soojustus, siis enne ostmist mõtle hoolega, mille jaoks sul aiamaja vaja on. Kas sul puudub koht, kus hoiustada aiatarbeid, jalgratast, aiakäru ? Siis tee valik näiteks nende mudelite vahel, mille suurus on kuni 5 m2.

Kui aiatarbeid on rohkem ja soovid seda kasutada ka suvise ööbimiskohana, siis vali aiamaja, mille suurus on alates 15 m2

Kui aed on suurem ning tahad suvemaja tüüpi aiamaja, et seal päikeseloojangut vaadata, hommikupäikest nautida või sõpradega mõnusalt aega veeta, tasuks vaadata katusealusega versioone.

 

Kui ma ei leia kodulehel endale sobivat mudelit ?

Siis võta meiega ühendust. Anna meile teada, millist sooviksid ja kujundame aiamaja, mis on täpselt sulle sobiv.

 

Kas aiamaja paigaldusel on vaja ehitusluba ?

Kui ehitisealune pind jääb alla 20 m², siis ehitusluba vaja ei ole. 

Kuid vaja on naabri nõusolekut kui sinu tulevase aiamaja ja naabri ehitise vahe on alla 8 m. Kindlasti tuleb täita tuleohutusreegleid !

Soovi korral võite teavitada kohalikku omavalitsust oma aiamaja ehitusest ning 

kanda see ka registrisse. Vajalikud joonised saate koos ostetud aiamajaga. Või lae anna meie kodulehelt. 

Kui maja suurus koos ehitusaluse pinnaga on vahemikus 20-60 m² tuleb kohalikule omavalitsusele esitada ehitusteatis koos ehitusprojektiga. Selleks peate pöörduma kohalikku omavalitsusse.  Vajalik on majaplaan ning ka vajalik maja asukohaplaan.

 

Kuidas ja kuhu aiamaja paigaldada ?

Väikeste ja keskmise suurusega aiamajade paigaldamisel soovitame kasutada vundamenti. 

 

Milline peab olema vundament ?

Enne maja paigaldamist tuleb ehitada vundament. Vundament peab olema loodis, kandev ja ühetasane. Sobiv vundamenditüüp on kas betoonist, kergplokkides, kiviparketist või betoonplaatidest/postidest.

  • Kergplokid ning kõnniteeplaadid kruusa alusel – sobivad väiksemate ja keskmise suurusega aiamajade, kuuride, paviljonide ja lehtlate aluseks. Selline vundament on lihtne ja soodnw.
  • Kiviparkett – sobib hästi väiksemate, ilma põrandata aiakuuride aluseks. Samuti kuni keskmise suurusega aiamajade, paviljonide ja suvemajade vundamendiks. Keskmine kulukus.
  • Postvundament – Tagab hea stabiilsuse ning võimaldab paigaldada ka suuremaid aia- ja suvemaju. Reeglina toetatakse postidele kandetalad, millele paigaldatakse põrandalaagid. Tuleks arvestada asjaoluga, et põranda tasapind tõuseb maapinnast ca 25–35 cm kõrgusele. Keskmine kulukus.
  • Raudbetoonplaat – vundamenditüüp, mis võimaldab paigaldada kõiki majatüüpe. Sobib hästi suurema suvemaja, sauna või garaaži (samuti kõikide põrandata hoonete) vundamendiks. Kõige stabiilsem, aga ka kõige kulukam.

Kas aiamaja paigaldamine on raske ?

Aiamaja paigaldamisega peaks igaüks ise hakkama saama, kuna kõik puidust detailid on nummerdatud

Pakume ka paigaldusteenust – võta selleks ühendust info@viktra.ee

 

Kuidas aiamaja kokku panna ?

Vaja läheb järgmisi tööriistu: käsisaag, kruvikeeraja, akutrell, kummihaamer, haamer, vesilood, mõõdulint, puur, nuga, tangid.

 

Kui ruttu ma saan tellitud aiamaja kätte ?

Osad majad on meil laos kohe olemas ja saame tarnida nädala jooksul. Kui soovitud maja hetkel laos pole, siis on tarneaeg 4-6 nädalat.

 

Kas ma pean tellitud aiamajale ise järgi tulema ?

Saate ise järgi tulla, aga saame saata ka transpordifirmaga. Meie tellime transpordi, aga teie peate ise korraladama maja mahalaadimise. Transpordikulu sõltub pakendi suurusest, kaalust ja sellest kui kaugele on vaja maja Lihulast transportida. 

 

Kuidas majad on pakitud ja palju kaaluvad kui tahan ise järgi tulla?

Majad on lahti võetud ja pakitud ilmastikukindlasse kilesse. Maja kaal sõltub mudelist. Kaal on välja toodud ka meie kodulehel. 

 

Kas aiamajad on viimistletud ?

Ei ole. Majad on valmistatud naturaalsest puidust ja pakendame need ilma viimistluseta. Peale maja kokkupanekut tuleb aga koheselt seda teha, et tagada maja pikem eluiga.

 

Kuidas ja millal hooldada aiamaja ?

Kõik meie aiamajad on valmistatud puidust ning puit vajab hooldust. Kõik puitdetailid tarnitakse teile keemiliselt töötlemata kujul, välja arvatud vundamendiprussid, mis on juba immutatud. Kaitsmaks aiamaja mädanemise, hallituse ja muude kahjustuste eest, on vaja ajamaja puidust pinnad peale kokkupanekut katta kiiresti kattevärvi või puidukaitseglasuuriga. Põrandalaudade alumised küljed katta glasuuriga enne paigaldamist, kuna hiljem puudub sellele ligipääs !

 

Kas aiamaja saab kasutada ka aastaringselt ?

Saab ikka kui kasutada soojapuhurit või mõnda muud lihtsamat kütteseadet.

 

Kas aiamaja on võimalik osta ka järelmaksuga ?

Jah on ikka. Järelmaksu pakuvad meie kodulehel ettevõtted Liisi ja Esto.